Budowa domku narzędziowego to idealny pomysł dla każdego, kto wykonuje prace w ogrodzie i szuka optymalnego miejsca do przechowywania sprzętu. Prosty domek na narzędzia można postawić na działce rekreacyjnej, w tym ROD, jak i przy domu jednorodzinnym. Samodzielna konstrukcja może być wyzwaniem pod względem projektowym i wykończeniowym, ale przyniesie wiele satysfakcji. Zobacz, jak samemu zbudować domek narzędziowy!
Altana ogrodowa stwarza świetne warunki do wspólnego biesiadowania, jak i spokojnego odpoczynku w pojedynkę. Dysponując niezagospodarowanym fragmentem działki, można samodzielnie stworzyć niesamowite miejsce, które przyczyni się do większego komfortu psychicznego na co dzień. Budowa altany w ogrodzie może jednak nie być tak łatwa, jak się wydaje. Zobacz, jak zbudować altanę ogrodową krok po kroku i na jaki wariant warto się zdecydować!
Choć najłatwiejszym sposobem odprowadzania ścieków i nieczystości jest system kanalizacyjny, nie w każdej lokalizacji jest on dostępny. Doskonałym tego przykładem są działki rekreacyjne, na których powszechnie instaluje się szamba. Przy wyborze zbiornika warto wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj i materiał wykonania, ale zweryfikować aktualne przepisy pod kątem formalności, procedur oraz lokalizacji szamba. Zobacz, jakie są rodzaje zbiorników i jak
Na każdej działce przyda się pomieszczenie gospodarcze, w którym można przechowywać narzędzia, środki do pielęgnacji roślin i urządzenia mechaniczne. Budowa domku narzędziowego na pierwszy rzut oka może jednak przysparzać wielu trudności. Pomimo niewielkich rozmiarów konstrukcja musi być odporna na warunki atmosferyczne i zapewniać podstawową ochronę przed dostępem dla osób postronnych. Jednym z rozwiązań jest domek narzędziowy z płyty OSB. Zobac
Niełatwy rynek nieruchomości w Polsce sprawia, że coraz więcej Polaków szuka alternatywnych rozwiązań mieszkaniowych. Jednym z nich jest domek na działce rekreacyjnej. Jakiego rodzaju nieruchomość można postawić na działce rekreacyjnej? Przekonaj się, o czym faktycznie mówi nam plan zagospodarowania działki rekreacyjnej i jak najlepiej zagospodarować działkę rekreacyjną!
Elewacja domku drewnianego może przysporzyć wielu problemów. Efektowny i naturalny wygląd domu zawdzięczamy nie tylko wysokiej jakości materiałom budowlanym, ale przede wszystkim sprawdzonym sposobom konserwacji. Aby jednak odpowiednio zabezpieczyć drewniane deski domku, trzeba wybrać odpowiednie preparaty. Zobacz, jak przebiega malowanie domku drewnianego, kiedy trzeba podjąć się tego zadania i na co szczególnie zwrócić uwagę!
Odpowiednia aranżacja ogródka działkowego lub przydomowego zapewni nie tylko przyjemny odbiór wizualny, ale także wygodę codziennego korzystania ze swojego kawałka zieleni. Losowo nasadzone rośliny czy meble ustawione dość przypadkowo to pewne ryzyko tego, że ogródek nie będzie prezentować się estetycznie, może na tym ucierpieć również jego funkcjonalność. Jak urządzić działkę ogrodową? Zdjęcia różnych aranżacji dostępnych w sieci i w katalogach
Drewniane zadaszenie tarasu to często wybierany sposób nie tylko na ochronę przed słońcem, wiatrem czy opadami, ale również na niebanalną ozdobę. Dobrze wykonany i zadbany zadaszony taras drewniany posłuży przez wiele lat, spełniając funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną! Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu z drewna i czy opłaca się wykonać je samodzielnie?
Interesuje Cię budowa domu na działce rolnej? Sprawdź, jakie zasady obowiązują w 2022 roku. Wyjaśniamy, kto może wybudować dom w takim miejscu, jak odrolnić działkę i jaki dom możemy wybudować na zgłoszenie. Kompletny przewodnik!
Jaką metodę ogrzewania wybrać do domku letniskowego? Czy warto wyposażyć domek w kominek? Sprawdzamy możliwe rozwiązania, porównujemy metody i podpowiadamy, jaki kominek wybrać do domku letniskowego.
Ruska bania to forma popularnej od wieków parowej sauny, którą można postawić w swoim ogrodzie. Korzystanie z niej wiąże się z licznymi korzyściami zdrowotnymi i jest niezwykle odprężającym doświadczeniem. Jak działa ruska bania, w jaki sposób z niej korzystać i dlaczego bania w ogrodzie to świetny pomysł?
Ile zarabia się na domkach letniskowych i jak zacząć to robić? Pytania te zadaje sobie wiele osób chcących zainwestować w budowę tych obiektów pod wynajem. Rentowność wynajmu domków letniskowych zależy od wielu czynników, między innymi od ich lokalizacji i standardu wykończenia.
Wybór materiału na zadaszenie tarasu może być trudny, ponieważ na rynku nie brakuje wielu opcji. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i wyglądem. Które cechy uznaje się za najistotniejsze? Jak właściwie wybrać materiał na zadaszenie tarasu?
Meble ogrodowe, altany, a także inne konstrukcje drewniane, które są długotrwale wystawione na zewnątrz, powinny być dobrze zabezpieczone. Rozwiązaniem jest impregnacja drewna, która zapewnia temu surowcowi nie tylko większą żywotność i ochronę na wypadek różnych warunków atmosferycznych, ale również piękny wygląd. Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz i jak to zrobić?
Zagospodarowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi ogrodowych ma wiele korzyści. Dobra organizacja sprzętu ogrodowego pozwoli nie tylko na uporządkowanie wszystkich niezbędnych narzędzi, ale umożliwi też efektywniejsze wykonywanie różnych prac,. Sprawdzamy, gdzie i w jaki sposób najlepiej przechowywać narzędzia do prac ogrodowych.
Zarówno budowa domu jednorodzinnego, jak i domku letniskowego na działce wymaga przeanalizowania głównych technik budowlanych. Obecnie na rynku dominują domki drewniane i murowane. Każda z tych metod budowlanych ma jednak zupełnie inne wady i zalety. Czy lepiej wybrać domek drewniany, czy murowany? Który przyniesie więcej oszczędności na ogrzewaniu, a który jest tańszy i szybszy w budowie? Przeczytaj o tym w naszym porównaniu!
Potrzeba czucia się swobodnie na terenie własnej posesji jest zupełnie naturalna. Niestety, czasem może w tym przeszkadzać wścibski wzrok sąsiadów, którzy obserwują wszystko, co dzieje się w naszym ogrodzie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, jak odgrodzić się od sąsiada tak, aby nieograniczenie cieszyć się własną przestrzenią, ale też nie naruszyć prawa budowlanego. Poznaj 7 skutecznych metod na odgrodzenie się od sąsiada!
Drewniany domek letniskowy może być prawdziwą ozdobą posesji i marzeniem wielu działkowiczów. Ze względu na specyfikę jego budulca z czasem może on jednak również ulec uszkodzeniom, co ma negatywny wpływ na estetykę obiektu. Warto wówczas pomyśleć o jego renowacji. A zatem jak tanio wyremontować domek na działce i co składa się na renowację domku letniskowego? I kiedy lepszą alternatywą jest kupno nowego domku?
Małe domy letniskowe do 35 m2 cieszą się dużą popularnością, która wynika z ich niskiej ceny i braku rozbudowanych formalności przy ich stawianiu. Niewielki metraż małego domku letniskowego nie musi być również przeszkodą dla jego stylowego urządzenia. A zatem jak urządzić domek letniskowy do 35 m2, aby spędzanie w nim wolnego czasu było prawdziwą przyjemnością?
Drewno sosnowe jest bardzo często wybieranym surowcem do produkcji mebli ogrodowych i podłóg. Zawdzięcza to między innymi dobrej sprężystości i wytrzymałości, ale także wielu innym zaletom tego drewna. Aby jednak najlepiej dopasować surowiec do konkretnego przeznaczenia, warto poznać wszystkie jego cechy. Jakie właściwości ma drewno sosnowe i czym się wyróżnia?