Odpowiednia aranżacja ogródka działkowego lub przydomowego zapewni nie tylko przyjemny odbiór wizualny, ale także wygodę codziennego korzystania ze swojego kawałka zieleni. Losowo nasadzone rośliny czy meble ustawione dość przypadkowo to pewne ryzyko tego, że ogródek nie będzie prezentować się estetycznie, może na tym ucierpieć również jego funkcjonalność. Jak urządzić działkę ogrodową? Zdjęcia różnych aranżacji dostępnych w sieci i w katalogach
czytaj więcej ...
Drewniane zadaszenie tarasu to często wybierany sposób nie tylko na ochronę przed słońcem, wiatrem czy opadami, ale również na niebanalną ozdobę. Dobrze wykonany i zadbany zadaszony taras drewniany posłuży przez wiele lat, spełniając funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną! Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu z drewna i czy opłaca się wykonać je samodzielnie?
czytaj więcej ...
Interesuje Cię budowa domu na działce rolnej? Sprawdź, jakie zasady obowiązują w 2022 roku. Wyjaśniamy, kto może wybudować dom w takim miejscu, jak odrolnić działkę i jaki dom możemy wybudować na zgłoszenie. Kompletny przewodnik!
czytaj więcej ...
Jaką metodę ogrzewania wybrać do domku letniskowego? Czy warto wyposażyć domek w kominek? Sprawdzamy możliwe rozwiązania, porównujemy metody i podpowiadamy, jaki kominek wybrać do domku letniskowego.
czytaj więcej ...
Ruska bania to forma popularnej od wieków parowej sauny, którą można postawić w swoim ogrodzie. Korzystanie z niej wiąże się z licznymi korzyściami zdrowotnymi i jest niezwykle odprężającym doświadczeniem. Jak działa ruska bania, w jaki sposób z niej korzystać i dlaczego bania w ogrodzie to świetny pomysł?
czytaj więcej ...
Ile zarabia się na domkach letniskowych i jak zacząć to robić? Pytania te zadaje sobie wiele osób chcących zainwestować w budowę tych obiektów pod wynajem. Rentowność wynajmu domków letniskowych zależy od wielu czynników, między innymi od ich lokalizacji i standardu wykończenia.
czytaj więcej ...
Wybór materiału na zadaszenie tarasu może być trudny, ponieważ na rynku nie brakuje wielu opcji. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i wyglądem. Które cechy uznaje się za najistotniejsze? Jak właściwie wybrać materiał na zadaszenie tarasu?
czytaj więcej ...
Meble ogrodowe, altany, a także inne konstrukcje drewniane, które są długotrwale wystawione na zewnątrz, powinny być dobrze zabezpieczone. Rozwiązaniem jest impregnacja drewna, która zapewnia temu surowcowi nie tylko większą żywotność i ochronę na wypadek różnych warunków atmosferycznych, ale również piękny wygląd. Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz i jak to zrobić?
czytaj więcej ...
Zagospodarowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi ogrodowych ma wiele korzyści. Dobra organizacja sprzętu ogrodowego pozwoli nie tylko na uporządkowanie wszystkich niezbędnych narzędzi, ale umożliwi też efektywniejsze wykonywanie różnych prac,. Sprawdzamy, gdzie i w jaki sposób najlepiej przechowywać narzędzia do prac ogrodowych.
czytaj więcej ...
Zarówno budowa domu jednorodzinnego, jak i domku letniskowego na działce wymaga przeanalizowania głównych technik budowlanych. Obecnie na rynku dominują domki drewniane i murowane. Każda z tych metod budowlanych ma jednak zupełnie inne wady i zalety. Czy lepiej wybrać domek drewniany, czy murowany? Który przyniesie więcej oszczędności na ogrzewaniu, a który jest tańszy i szybszy w budowie? Przeczytaj o tym w naszym porównaniu!
czytaj więcej ...
Potrzeba czucia się swobodnie na terenie własnej posesji jest zupełnie naturalna. Niestety, czasem może w tym przeszkadzać wścibski wzrok sąsiadów, którzy obserwują wszystko, co dzieje się w naszym ogrodzie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, jak odgrodzić się od sąsiada tak, aby nieograniczenie cieszyć się własną przestrzenią, ale też nie naruszyć prawa budowlanego. Poznaj 7 skutecznych metod na odgrodzenie się od sąsiada!
czytaj więcej ...
Drewniany domek letniskowy może być prawdziwą ozdobą posesji i marzeniem wielu działkowiczów. Ze względu na specyfikę jego budulca z czasem może on jednak również ulec uszkodzeniom, co ma negatywny wpływ na estetykę obiektu. Warto wówczas pomyśleć o jego renowacji. A zatem jak tanio wyremontować domek na działce i co składa się na renowację domku letniskowego? I kiedy lepszą alternatywą jest kupno nowego domku?
czytaj więcej ...
Małe domy letniskowe do 35 m2 cieszą się dużą popularnością, która wynika z ich niskiej ceny i braku rozbudowanych formalności przy ich stawianiu. Niewielki metraż małego domku letniskowego nie musi być również przeszkodą dla jego stylowego urządzenia. A zatem jak urządzić domek letniskowy do 35 m2, aby spędzanie w nim wolnego czasu było prawdziwą przyjemnością?
czytaj więcej ...
Drewno sosnowe jest bardzo często wybieranym surowcem do produkcji mebli ogrodowych i podłóg. Zawdzięcza to między innymi dobrej sprężystości i wytrzymałości, ale także wielu innym zaletom tego drewna. Aby jednak najlepiej dopasować surowiec do konkretnego przeznaczenia, warto poznać wszystkie jego cechy. Jakie właściwości ma drewno sosnowe i czym się wyróżnia?
czytaj więcej ...
Dzięki tegorocznej zmianie przepisów możliwe stało się wybudowanie domu bez pozwolenia. Nie wymaga to załatwiania wielu formalności – wystarczy zrealizować kilka obowiązków inwestora, by móc się cieszyć własnym domem. Sprawdź, jak zbudować dom 70 m kw. według nowych zasad.
czytaj więcej ...
Fundamenty to jedna z najważniejszych części w każdym domku letniskowym. Obecnie wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów fundamentów, które różnią się między sobą właściwościami użytkowymi, trudnością wykonania czy ceną. Wybór odpowiednich fundamentów pod domek letniskowy, mimo że nie jest trudny, wymaga znajomości zastosowania podstawowych materiałów. Dowiedz się, jakie fundamenty wybrać pod domek letniskowy.
czytaj więcej ...
Przedstawiamy prawidłowe i sprawdzone sposoby na suszenie drewna kominkowego. Z artykułu dowiesz się, jakich błędów unikać i co zrobić, żeby drewno nie pękało. Podpowiadamy również, jak składować drewno oraz wyjaśniamy, czy warto zainwestować w przydomową drewutnię.
czytaj więcej ...
Interesuje Cię budowa wiaty bez pozwolenia na budowę? Wyjaśniamy, jak krok po kroku załatwić formalności. Omawiamy wymagania i regulacje prawne, byś bez przeszkód i legalnie mógł postawić wiatę na swojej posiadłości.
czytaj więcej ...
Drewno świerkowe jest doskonałym materiałem stolarskim, chętnie wykorzystywanym w budownictwie. W dzisiejszym artykule opowiemy o właściwościach drewna świerkowego, przedstawimy jego parametry i wyjaśnimy, dlaczego nadaje się ono do budowy domów szkieletowych i domków letniskowych. Dowiesz się, czy zakup domku z tego budulca będzie dobrym wyborem.
czytaj więcej ...
Domek na drzewie – spełniamy marzenie z dzieciństwa
Marzyłeś w dzieciństwie o domku na drzewie? Nic straconego. Możesz zrealizować marzenie teraz i przy okazji uszczęśliwić swoją pociechę! To wcale nie takie trudne. Jakie drzewo wybrać, jakich materiałów i narzędzi użyć i jak zamocować domek w bezpieczny sposób? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
czytaj więcej ...
Pokazuje 1 do 20 z 65