Altana tradycyjna

Altany tradycyjne będą się pięknie prezentować w każdym ogrodzie. Pozwolą wygodnie spędzać czas w gronie najbliższych - nawet mimo gorszej pogody. Tradycyjna altana z drewna to świetne uzupełnienie klasycznej aranżacji ogrodowej.

Pokaż pełny opis

Filtruj według

Filtruj według

Powierzchnia
Materiał
Rodzaj dachu
Ilość pomieszczeń
Poddasze
Taras
Wypust dachu
Cena
Filtruj

Altanki ogrodowe drewniane

Wszyscy działkowicze wiedzą, jak istotnym elementem wyposażenia terenu rekreacyjnego jest drewniana altanka ogrodowa. To, poza domkiem, najistotniejszy punkt całej działki. Wysokiej jakości budowla może posłużyć jako miejsce spotkań, wspólnego biesiadowania i wieczornych rozmów, a nawet uchronić nas przed deszczem czy zdać egzamin jako wygodny składzik na narzędzia ogrodowe. Jakkolwiek byśmy na nią nie patrzyli, żeby spełniała swoje funkcje, musi być odpowiednio dopasowana do przestrzeni. Liczy się rozmiar, wygląd altanki, jej ustawienie w ogrodzie. Aby mieć pewność, że posłuży nam przez lata i będzie estetycznym, wygodnym punktem rodzinnych posiedzeń, musimy skupić się na doborze altanki idealnej. Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Altanki ogrodowe drewniane – o czym pamiętać?

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia idealnej, działkowej przestrzeni, jest rozsądne przyjrzenie się całemu terenowi i i wybranie miejsca, w którym powinna stanąć nasza drewniana altanka ogrodowa. Najlepiej szukać punktów osłoniętych od zbyt mocnego słońca, zacienionych i kameralnych. Nie wybierajmy lokalizacji centralnych i nie stawiajmy budowli na środku terenu. Lepiej sprawdzi się umieszczona z boku, w mniej widocznym miejscu. Dzięki temu unikniemy wrażenia „zagracenia” – nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Drugą istotną kwestią jest rozmiar naszej altanki. Im mniejsza działka, tym skromniejsza powinna być taka budowla. Jeśli jednak mamy do dyspozycji spory kawałek terenu, możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – większe altany mogą mieć nawet 20m2 powierzchni. To doskonałe miejsce na relaks, kolację z przyjaciółmi czy odpoczynek od palącego, letniego słońca. Wybierając klasyczną, drewnianą altankę ogrodową, powinniśmy dobrać jej wygląd do stylistyki naszego ogrodu. Najczęściej mamy szansę dopasować kolor drewna do swoich potrzeb i gustu. Fani retro klimatu na pewno pokochają budowle z białych desek, a tradycjonaliści postawią na klasyczny, drewniany odcień.

Drewniana altanka ogrodowa – miejsce relaksu

Żeby altanka ogrodowa dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być też dobrze wyposażona. W zależności od jej wymiarów powinniśmy umieścić wewnątrz wygodne krzesła lub fotele, stół i, koniecznie, stosowne ozdoby. Przy takiej budowli najlepiej sprawdzi się styl rustykalny – wiejskie elementy, wazony z zielenią, kraciaste koce i poduszki doskonale zdadzą egzamin. Stwórzmy miejsce, w którym z przyjemnością będziemy gościć bliskich, serwować pyszne dania i spędzać czas w rozkosznej, rodzinnej atmosferze.