Domki z bala klejonego

Letniskowe domy z drewna klejonego to sposób na szybką budowę wysokiej jakości konstrukcji, która posłuży wiele lat jako miejsce wypoczynku z rodziną lub przyjaciółmi. Zobacz, czym wyróżniają się domki z bali klejonych i wybierz idealny dla siebie!

Pokaż pełny opis

Filtruj według

Filtruj według

Powierzchnia
Materiał
Rodzaj dachu
Ilość pomieszczeń
Poddasze
Taras
Wypust dachu
Cena
Filtruj

Wielofunkcyjne domy z bala klejonego

Domy z bali klejonych to projekty, które mogą przeobrazić się w domek letniskowy na działce pod miastem, pokoje na wynajem nad morzem lub jeziorem, a nawet budynek biurowy. Drewniane konstrukcje dostępne w naszej ofercie to domki o zróżnicowanej powierzchni i liczbie pomieszczeń, które w łatwy sposób dopasujesz do własnych potrzeb.

W zależności od wybranego projektu, domki posiadają różne udogodnienia i dodatkowe elementy, takie jak duży taras, funkcjonalną antresolę, oddzielne wejście czy narzędziownię. Domy prefabrykowane z drewna klejonego to świetna alternatywa dla wersji szkieletowych i masywnych budynków z bali litych – nic więc dziwnego, że zdobywają coraz większą popularność w Polsce.

Czym charakteryzują się konstrukcje z drewna klejonego?

Domy z klejonego drewna posiadają szereg cech, które wyróżniają je na tle konstrukcji wykonanych inną technologią. Przede wszystkim charakteryzują je dobre i niezmienne właściwości izolacyjne, precyzja obróbki, wysoka wytrzymałość, a także odporność na zniszczenia, gnicie czy inwazje owadów.

Konstrukcja domu z bali klejonych po montażu nie zmienia swego kształtu – belki nie kurczą się i nie pękają pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Dodatkowo panuje w nich przyjazny dla zdrowia mikroklimat, szybko się je stawia i są ekologiczne. Nie bez znaczenia pozostają kwestie estetyczne – domki tego typu wyróżnia naturalne piękno i ciekawy design.

Domy z bali klejonych – ceny

Do wykonania domów drewnianych z drewna klejonego potrzebna jest zaawansowana technologia i dostęp do wysokiej jakości certyfikowanego drewna świerkowego w kilku klasach wytrzymałościowych. To sprawia, że cena materiału i wykonania konstrukcji nie należy do najniższych.

Koszt budowy jest zależny m.in. od skomplikowania projektu, wielkości bryły, liczby pomieszczeń i grubości ścian. Ceny domów z drewna klejonego w ofercie Sodas wahają się od ok. 130 tys. do 450 tys. zł (bez montażu). Inwestycja w tego typu domek to bardzo dobry wybór, szczególnie jeśli zależy Ci na szybkim czasie realizacji i solidnej konstrukcji.

Jak wygląda montaż domku z drewna klejonego?

W przypadku niewielkich domów postawienie konstrukcji na działce można wykonać samodzielnie z gotowych elementów. Decydując się na większy budynek, najlepiej będzie skorzystać z usługi montażu oferowanej przez firmę Sodas – zyskujesz wówczas pewność fachowo wykonanej pracy przez wykwalifikowaną ekipę. 

Montaż domku z bala klejonego wymaga również odpowiedniego przygotowania podłoża. Możesz zastosować wylewkę, kostkę brukową lub bloczki na wypoziomowanym i utwardzonym gruncie, z którego wcześniej usuniesz wszelkie trawy, chwasty oraz krzaki.