Sauna nowoczesna

Nowoczesne sauny umożliwiają upragniony relaks i kojące wyciszenie, gdy tylko potrzebujesz. Stylowe bryły doskonale wpasują się do każdej przestrzeni. Przemyślane wnętrza zapewniają pełnię komfortu i luksusu, który pomoże oderwać się od codziennych spraw.

Pokaż pełny opis

Filtruj według

Filtruj według

Powierzchnia
Materiał
Rodzaj dachu
Ilość pomieszczeń
Poddasze
Taras
Wypust dachu
Cena
Filtruj

Nowoczesne sauny ogrodowe

Nowoczesne sauny ogrodowe od tradycyjnych rozwiązań różnią się przede wszystkim wyglądem i formą. Bardzo często wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne. Prosty minimalistyczny kształt współgra z najnowszym wystrojem, małą architekturą współczesnych ogrodów i ogródków przydomowych. Poznaj proponowane przez nas konstrukcje i zdecyduj się na tę, która jest dla ciebie optymalna. Wybieraj wśród różnych wielkości takich domków, sprawdzaj, ile osób są one w stanie pomieścić. Przy zakupach warto zwrócić uwagę na wykorzystane przy tworzeniu sauny materiały. Ściany mogą być wykonane z drewna świerkowego, podłoga z izolowanych wodoodpornych paneli, które są dodatkowo ocieplone wełną mineralną i pokryte deską boazeryjną podłogową. Oprócz tego w saunach nowoczesnych często znajdują się ławki zrobione z drewna lipowego. Kupujący ma do wyboru kilka opcji kolorystycznych takiej konstrukcji. Przykładowo można zamówić domek w wersji surowej albo biały z dodatkami w odcieniu jasnego dębu.

Nowoczesne sauny ogrodowe – dlaczego tak popularne?

Uroku takim rozwiązaniom dodają drzwi wykonane z przyciemnionego szkła hartowanego. Zaletę stanowi podwyższona izolacyjność takich konstrukcji. W środku znajdują się wodoszczelne lampy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przyłącze elektryczne. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku innych budynków tego typu, niezbędna będzie specjalna wylewka betonowa. Zadanie takie spełni m.in. właściwie położona kostka brukowa lub fundament zrobiony z betonowych bloczków. Dzięki temu konstrukcja będzie odpowiednio stabilna i posłuży właścicielom przez bardzo długi czas. Sercem takiej nowoczesnej sauny jest piec, którego moc uzależniona jest od warunków technicznych obiektu i może wynosić np. 9 kW. Nie da się ukryć, że nowoczesne sauny ogrodowe oferują całą masę zalet. To doskonały sposób na relaks i spędzenie czasu z przyjaciółmi. Oprócz tego bardzo dobra metoda dbania o swoje zdrowie. Poprawia działanie układu odpornościowego, krążenia i oddechowego – bez zbędnego wysiłku, na który często nie mamy ochoty. Wystarczy wybrać się do małego, własnego domku ogrodowego. Przy okazji element ten dopełni wystrój przydomowej przestrzeni – pamiętaj o tym! Poznaj nasze projekty i zdecyduj się na jeden z nich.