Altana nowoczesna

Nowoczesne altany to idealne rozwiązanie do minimalistycznego ogrodu w modnym stylu. Pozwalają spędzać deszczowe dni na łonie natury, doskonale się prezentują i uzupełniają wystrój każdej ogrodowej przestrzeni.

Pokaż pełny opis

Filtruj według

Filtruj według

Powierzchnia
Materiał
Rodzaj dachu
Ilość pomieszczeń
Poddasze
Taras
Wypust dachu
Cena
Filtruj

Nowoczesne altany ogrodowe

Nowoczesna altana przestała już być wyłącznie miejscem, w którym możemy spędzać letnie popołudnia w otoczeniu zieleni. Dziś to konstrukcje oferujące znacznie więcej niż tylko schronienie przed słońcem. Dzięki nim wypoczynek na łonie natury nabiera zupełnie nowego wymiaru. Jakimi udogodnieniami kuszą nas nowoczesne altany ogrodowe?

Na pogodę i… nie tylko

Nowoczesna altana to bardzo popularny element działkowej infrastruktury. Tradycyjne altany to proste konstrukcje składające się z drewnianego szkieletu oraz dachu. Idealnie sprawdzają się podczas upalnych i słonecznych dni, dają schronie przed promieniami słońca, stanowią idealną wypoczynkową ostoję. A co w sytuacji, gdy letnia pogoda nas nie rozpieszcza? Tu do akcji wchodzą nowoczesne rozwiązania stosowane w przypadku współczesnych altan. Coraz częściej takie konstrukcje są już w pełni obudowane. Przeszklone ściany pozwalają się cieszyć letnim wypoczynkiem nawet w obliczu deszczowej aury. A gdy znów wyjdzie słońce, altana może ponownie zmienić się w otwartą przestrzeń dzięki przesuwanym drzwiom wejściowym.

Nowoczesna altana na każdą okazję

Nowoczesne altany ogrodowe sprawdzą się nie tylko podczas wspólnego popołudnia z rodziną. To także doskonałe miejsce na spotkanie lub imprezę w gronie znajomych. Ogrodowy domek może być wyposażony w wiele udogodnień. Marzy nam się letnia uczta, ale prognozy pogodowe nie są optymistyczne? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować grilla w nowoczesnej altanie. Konstrukcja może być wyposażona w piec, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się niezwykłą atmosferą niezależnie od warunków pogodowych. Nowoczesna altana może służyć również jako dodatkowe miejsce noclegowe dla gości. Niewielki domek można wyposażyć we wszelkie niezbędne udogodnienia. W ciepłą, letnią noc takie rozwiązanie może stanowić nie lada atrakcję. W wyposażeniu takiego domku może znaleźć się także… sauna.

Jak przebiega budowa?

Altany dostępne w ofercie Sodas to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących urozmaicenia do ogrodu w atrakcyjnej cenie. Wszystkie dostępne domki powstają z wykorzystaniem najwyższej jakości drewna m.in. sosnowego oraz świerkowego. Jak przebiega budowa altany? W większości przepadków montaż konstrukcji możemy przeprowadzić samodzielnie. Budowa nie wymaga doświadczenia, a przez cały proces przeprowadzi nas dołączona instrukcja. Przed rozpoczęciem budowy należy jednak odpowiednio przygotować działkę – teren powinien być wyrównany, oczyszczony z trawy, krzaków i chwastów. Jaki fundament możemy wykorzystać wylewkę, kostkę brukową lub bloczki betonowe. Konstrukcję warto także zaimpregnować – dzięki temu domek będzie dobrze się prezentować przez wiele lat.