Altana otwarta
Altany otwarte to idealne miejsca na spotkania z przyjaciółmi i wieczorne kolacje w gronie najbliższych. Chronią przed deszczem i doskonale wyglądają w każdym ogrodzie.
Altany otwarte
Otwarte altany ogrodowe to jedne z najpopularniejszych elementów infrastruktury działek rekreacyjnych. Znajdziemy je zarówno przy całorocznych domach, jak i na niewielkich przestrzeniach działkowych w miastach. Nic dziwnego. To wygodne i bardzo estetyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się urokami natury nawet przy gorszej pogodzie. Zadaszona przestrzeń jest świetnym miejscem na schronienie się przed deszczem, wspólne biesiadowanie w gronie bliskich i relaks w najbardziej słoneczne, letnie dni. Altany otwarte występują w dziesiątkach rozmiarów, stylów i kolorów – w tym bogactwie każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie.
Otwarte altany – rodzaje
Fani minimalizmu powinni stawiać na proste konstrukcje z płaskim dachem. Oparte na palach i oszklone jedno- lub dwustronnie budowle doskonale będą współgrać z prostymi, oszczędnymi projektami ogrodowymi. Jeśli marzy nam się stylistyka rodem ze Skandynawii, wybierzmy taką minimalistyczną altanę. Otwarta przestrzeń pięknie będzie się komponować z ogrodową zielenią i stworzy przyjemne, kameralne miejsce do podziwiania natury. Z kolei miłośnicy bardziej tradycyjnych rozwiązań na pewno pokochają altany otwarte z dachem kopertowym. Nieco bardziej zabudowane i wykonane z drewna świerkowego idealnie uzupełnią klasyczną, ogrodową aranżację. Otoczone kolorowymi kwiatami, ustawione w strategicznym miejscu działki pozwolą celebrować letnie dni i wieczory – uchronią przed zbyt mocnym słońcem, dadzą schronienie przed deszczem i stworzą urokliwą przestrzeń do wspólnych obiadów i kolacji w gronie najbliższych.
Altany otwarte – jak wybrać?
Wybierając otwartą altanę, nie można zapominać o dopasowaniu jej rozmiaru do wielkości działki. W małych ogrodach lepiej sprawdzą się proste, minimalistyczne konstrukcje, które nie sprawią wrażenia zbyt ciężkich. Jeśli z kolei mamy do dyspozycji większy teren, z powodzeniem możemy stawiać na duże budowle z podłogą i kopertowym dachem, w których zmieszczą się stoły, krzesła i fotele dla nas i dla naszych gości. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego wykonano altanę, na jej kolor i wykończenie. Dobierzmy wszystkie te parametry do projektu działki. Tak, by wszystko ze sobą współgrało i pięknie podkreślało urokliwy charakter naszego zielonego azylu.