Domek ogrodowy – idealne miejsce do zdalnej pracy

   15.04.2020
Domek ogrodowy – idealne miejsce do zdalnej pracy

Nadeszły trudne czasy. Obowiązkowa izolacja dla wielu z nas łączy się z koniecznością pracy zdalnej. Niestety – nasze mieszkania często nie są przystosowane do wykonywania w nich obowiązków zawodowych. Musimy mieć nieco wolnej przestrzeni, w której postawimy biurko. Potrzebujemy miejsca, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Szczęściarzami są ludzie, którzy mają do dyspozycji działki rekreacyjne lub większy ogród. Tam bez większego problemu możemy ustawić drewniany domek ogrodowy – idealny do spokojnej pracy zdalnej. Jak pracować z domu, by nie oszaleć w izolacji? Podpowiadamy.

Ograniczyć ryzyko

Większość z nas ma spory problem z przystosowaniem się do nowej sytuacji. Zastanawiamy się, jak pracować zdalnie, by ze wszystkim sobie poradzić. Obowiązkowa kwarantanna domowa zmusiła nas wszystkich do całkowitej rezygnacji z większości codziennych zadań i aktywności. Nie chodzimy do pracy, nasze dzieci uczą się z domu, zakupy zamawiamy z dostawą pod drzwi. Musimy zrobić wszystko, by maksymalnie ograniczyć ryzyko. A do tego powinniśmy przede wszystkim zostać w domach.

Niestety, takie okoliczności nie sprzyjają sprawnej pracy. Przenieśliśmy swoje biura do domów, w których najczęściej mieszkają przecież też inni. Im więcej ludzi wokół, tym trudniej o pełne skupienie. Hałas, dziecięce zabawy, pokrzykiwania – wszystko to skutecznie uniemożliwia nam sprawną pracę. I choć często ustawiamy biurka w sypialniach lub zaimprowizowanych na szybko gabinetach, to wciąż nie jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od tego, co dzieje się w domu.

Drewniany domek do pracy zdalnej

Jak pracować zdalnie i nie zwariować? W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie drewniany domek ogrodowy. Jeśli mamy działkę rekreacyjną lub spory ogród przydomowy, z powodzeniem możemy sobie pozwolić na postawienie takiej budowli. To rozwiązanie nie bez przyczyny cieszy się taką popularnością w różnych częściach świata. Luksusowa, drewniana kabina ma wiele funkcji, a biuro czy nowoczesna sala konferencyjna to tylko niektóre z nich. W naszej ofercie można znaleźć idealne na taką okazję, niewielkie domki, które idealnie zdadzą egzamin w tych trudnych czasach. Domek drewniany Rytis o powierzchni 26 m2 będzie idealny na czas kwarantanny, ale również po niej. Może posłużyć jako stylowa, letnia jadalnia, która ochroni nas przed deszczem w chłodniejsze dni i bez problemu pomieści całą rodzinę.

Takie rozwiązanie jest najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak pracować z domu. Daje nam nie tylko swobodę samotnej pracy, ale również tak ważne w codziennym wykonywaniu obowiązków ciszę i spokój. Trudno przecież wymagać od siebie pełnego skupienia, kiedy za ścianą szaleją dzieciaki, gra muzyka lub telewizor, a bliscy prowadzą głośne rozmowy. Żeby więc w trakcie zdalnej pracy nie musieć obniżać swojej aktywności zawodowej i efektywności, postawmy na drewniany domek w ogrodzie lub na działce.

Jak zaaranżować domek?

Żeby jednak praca była w pełni efektywna, musimy ją wykonywać w odpowiednim otoczeniu. Chodzi nie tylko o umiejscowienie domku, ale też jego wyposażenie. Urządźmy go tak, by nie było wokół zbyt wielu rozpraszaczy. Biurko z komputerem, wygodne krzesło, fotel do chwilowego odpoczynku. Przydadzą się też zielone rośliny, które – jak dowodzi wiele badań – relaksują i pozwalają się odprężyć. Co ważne, zielone liście roślin są też doskonałe do walki z zanieczyszczeniami powietrza. Umieszczając je w naszych domku, gwarantujemy sobie więc lepszy humor, ale i samopoczucie.

Pamiętajmy też o zapasie jedzenia i picia. Musimy mieć siłę, by sprawnie wykonywać wszystkie obowiązki. Oczywiście nie oszczędzajmy sobie też czasu na przerwy. Dobrze co jakiś czas wyjść na zewnątrz, żeby się przewietrzyć, dać odpocząć oczom i głowie. W czasie kwarantanny taki drewniany domek będzie naszą oazą – miejscem do pracy i relaksu. A kiedy wrócą dobrze czasy, stanie się azylem dla całej rodziny i przyjaciół.