Drewniany domek dla dzieci. Jak zrealizować taki plan?

   23.01.2020
Drewniany domek dla dzieci. Jak zrealizować taki plan?

Drewniany domek dla dzieci. Cena, jak zrobić, wymiary – tu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Dowiesz się też dlaczego to doby pomysł!

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci. Własny projekt, czy gotowy model – co wybrać?

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o małym domku ogrodowym. Takim, który stanowiłby idealną bazę podczas zabaw na świeżym powietrzu. Teraz jako dorosły możesz zrealizować ten plan, stworzyć lub kupić domek ogrodowy dla własnych dzieci. Przekonaj się, ile frajdy przyniesie to Twoim maluchom! Taką budowlę możesz wykonać samodzielnie albo kupić gotowy model. Poniżej trochę więcej na ten temat. Powiemy, które z rozwiązań jest najlepsze. A przy okazji wskażemy, na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnego modelu.

Domek w ogrodzie dla dzieci – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Tego typu budowla to spełnienie marzeń wielu maluchów. Dlatego, jeżeli macie ogród, albo własną działkę to nie zastanawiajcie się, tylko po prostu zróbcie niespodziankę swoim dzieciom. To idealny pomysł na wspólny czas na świeże powietrze. Dzieci będą się tam bawić przez długi czas, a rodzice zyskają chwilę spokoju i wytchnienia. Warto, aby był dodatkowo rozbudowany o inne elementy, np. zjeżdżalnię, huśtawki, czy balkonik lub malutki taras. Wówczas maluchy będą miały swoją oddzielną wyspę, własne królestwo, które zorganizują tak, jak będą chciały.

Zła pogoda nie pozwala wyjść na dwór? Przenieście się do domu dla dzieci! Nawet kiedy pada deszcz, nie powinno to maluchom przeszkodzić w dobrej zabawie. Taki domek to też względy praktyczne to tam możecie chować po zabawie wszystkie dziecięce ogrodowe przedmioty! Idealny sposób na dobrą organizację – przekonajcie się o tym!

Domek ogrodowy dla dzieci. Od czego zacząć?

Bez względu na to, czy wykonasz go samodzielnie, czy może kupisz gotowy model, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Budowla ma być mała, czy duża? Wykonana z drewna, z plastiku, a może z innego materiału? Czy będzie wpisywać się w charakter całego ogrodu? Jak zostanie zaaranżowane wnętrze?

Domek drewniany dla dzieci. Cena, wymiary i inne ważne informacje!

Interesują Cię wymiary domku dla dzieci? Tutaj może być różnie, wszystko zależy od modelu, na który się zdecydujesz. Zazwyczaj, jest to około 2-2,5m szerokości i długości. A jego powierzchnia wynosi około 3 m2.

Nie martw się, że nie poradzisz sobie podczas składania. Zazwyczaj do montażu takiego zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja, która wyjaśnia wszystko krok po kroku. Dzięki niej nawet ktoś, kto nigdy nie wykonywał takich prac, powinien poradzić sobie bez problemu.

Kiedy konstrukcja będzie już gotowa, konieczne stanie się końcowe zaimpregnowanie domku. Wybierz farbę, która będzie bezpieczna dla dzieci. Dużo zabawy przyniesie Wam wspólne wybieranie koloru, czy motywu, jaki znajdzie się na ścianach, drzwiach, oknach i dachu. A jeżeli obawiasz się, że sobie nie poradzisz z majsterkowaniem, albo nie masz po prostu na to czasu, skorzystaj z usług, które proponuje firma produkująca takie domeczki. Zbudują go za Ciebie!

Na rynku, jak również u nas znajdziesz najróżniejsze modele. Wśród nich znajduje się nawet domek z antresolą, który zapewni dzieciom dodatkową zabawę i radość. Każdy z domków wykonany został z dbałością o najmniejszy detal, przez co będzie również znakomitym uzupełnieniem ogrodu. Posiadają okna i okiennice, barierki, różne kształty dachów. Zapewne wybierzecie coś dla siebie!

Ważną informacją dla Ciebie będzie także cena. Ta oczywiście uzależniona jest od wybranego modelu. Najprostsze modele można mieć już za niecałe 2000 zł, nieco droższe i bardziej rozbudowane kupisz za ponad 3000 zł.

Jak zrobić domek dla dzieci z palet? I inne sposoby na małe lokum

Jeżeli masz odrobinę więcej czasu i dryg do prac ręcznych możesz zdecydować się na samodzielne zaprojektowanie i wykonanie takiej mini budowli. Zapewne będzie to wymagało od Ciebie większej kreatywności. Przed przystąpieniem do takich pracy przygotuj plan działania. Wykonaj projekt domku, oszacuj jego wymiary, zadbaj o to, aby był solidny. Pamiętaj, że zazwyczaj taka budowla jest mocno eksploatowana przez dzieci i nie może się rozpaść.

Oprócz palet można wykorzystać: płyty MDF, deski różnej wielkości i wiele innych materiałów, które kupisz bez problemu w sklepie z artykułami budowlanymi. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że to Ty kreujesz tę budowlę. Minus jest taki, że trzeba poświęcić na to trochę wolnego czasu, którego nierzadko brakuje.

Domek dla dzieci – wnętrze, które zaskoczy wszystkich!

Już wiesz, jak zbudować domek ogrodowy, teraz pora na jego wnętrze. Tutaj także możesz wykazać się kreatywnością. Ściany wnętrza pomalujcie na ulubione kolory dziecka albo wyklejcie je ciekawymi tapetami. Nie zapominajcie o tekstyliach. Kocyki, poduchy, maskotki są tu jak najbardziej potrzebne. Dodatkowo możecie tam zamontować różne bezpieczne półeczki lub wstawić drewniany model dziecięcej kuchni. Urządzanie takiego wnętrza również będzie znakomitą zabawą.

A może domek z plastiku?

Oprócz domków drewnianych można również zdecydować się na taki, który wykonany został z plastiku. Bardzo ważne jest jednak to, aby sprawdzić wcześniej, czy model ten posiada specjalne atesty.

Inną kluczową informacją, od której zależy bezpieczeństwo dzieci, jest przedział wiekowy, czyli wskazówka na temat tego, ile lat musi mieć maluch, aby mógł bawić się takiej konstrukcji. Plusem plastikowej konstrukcji jest zapewne to, że jest ona łatwa do złożenia. Minusem niestety, że może dojść do wyblaknięcia takiego materiału.