Altany i Pawilony

Altany pozwalają cieszyć się przebywaniem na łonie natury nawet w chłodniejszy, deszczowy dzień. Stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju ogrodu, są estetyczne i wpasowują się w każdy design. Jaką altanę lub pawilon wybrać? Sprawdź naszą ofertę!

Pokaż pełny opis

Filtruj według

Filtruj według

Powierzchnia
Materiał
Rodzaj dachu
Ilość pomieszczeń
Poddasze
Taras
Wypust dachu
Cena
Filtruj

Altany i pawilony

Wiosna i lato to doskonała okazja, by popołudnia i długie wieczory spędzać na świeżym powietrzu. Niestety pogoda nie zawsze sprzyja takiej formie wypoczynku, a nasze plany pokrzyżować może zarówno ulewny deszcz, jak i zbyt obfity skwar. Na szczęście nie musimy rezygnować z letniego wypoczynku. Ochronę przed niesprzyjającymi warunkami zapewnią nam altany i pawilony.

Altana – jaką wybrać?

Drewniana altana to doskonałe rozwiązanie, które urozmaici wygląd letniego ogrodu. Elegancka konstrukcja może stanowić jego główną atrakcję, stając się miejscem spotkań i wypoczynku. W ofercie firmy Sodas znajduje się kilka rodzajów altan – możemy je dobierać względem naszych potrzeb i zastosowania. Do najbardziej tradycyjnych i często spotykanych w naszych ogrodach należą altany otwarte. To konstrukcje składające się przede wszystkim z drewnianego szkieletu oraz dachu. Prostota tego rozwiązania sprawia, że możemy wybudować ją samodzielnie, nawet w kilka godzin. Podobnie jest w przypadku zabudowanych altan ze ścianami. Jeśli natomiast interesują nas nowoczesne rozwiązania, możemy wybrać przeszkloną altanę z przesuwanymi, aluminiowymi drzwiami. Dzięki temu konstrukcja może być otwarta lub zamknięta, w zależności od pogody.

Altany i pawilony – dodatkowe udogodnienia

Altany dostępne w ofercie Sodas mogą być wyposażone w dodatkowe rozwiązania i udogodnienia. Jeśli poszukujemy miejsca, które ułatwi nam zorganizowanie letniej imprezy ze znajomymi, możemy wybrać niezawodny domek grillowy. Istnieje także możliwość montażu pieca lub grilla w tradycyjnej altanie. A gdyby tak zainspirować się naszymi skandynawskimi sąsiadami i wyposażyć altanę ogrodową w… saunę? To doskonałe rozwiązanie gwarantujące relaks dla umysłu oraz ciała.

Altany – z czego powstają?

Altany i pawilony oferowane przez Sodas powstają z wykorzystaniem najwyższej jakości drewna m.in. świerkowego oraz sosnowego. Faktura materiału doskonale dopasuje się do klimatu każdego ogrodu. Drewno warto poddać impregnacji, dzięki temu zachowa zdrowy i efektowny wygląd na wiele lat. W większości przypadków budowę możemy przeprowadzić samodzielnie – nie wymaga ona doświadczenia budowlanego, wystarczy działać na podstawie dołączonej instrukcji. Rozpoczęcie budowy wymaga jedynie przygotowania terenu oraz odpowiedniej podstawy – fundamentów, wylewki, kostki brukowej lub bloczków betonowych.